Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Datanest

O projekte:

Datanest bol Alianciou Fair-play (AFP) vytvorený ako nástroj na boj proti korupcii na Slovensku. Cieľom projektu je podľa ústredného sloganu „Sledujte kadiaľ tečú verejné peniaze“ mapovať informácie o peniazoch v politike, verejných zákazkách, dotáciách a desiatkach ďalších informácií o spravovaní verejných financií.

 

Služba Datanest je databáza rôznorodých informácií o fungovaní Slovenska: o vláde, úradoch, politických stranách, hospodárení, ale napríklad aj o väzbách medzi jednotlivými subjektmi pôsobiacimi v rámci krajiny.

 

Väčšinu informácií týkajúcich sa spravovania a fungovania štátu majú úrady povinnosť na vyžiadanie poskytovať verejnosti. Aliancia Fair-play (AFP) si takéto informácie pýta a v podobe surových dát ich následne zverejňuje v Dataneste, medzi nim napríklad nasledovné dáta súvisiace so samosprávou:

 

 

Projekt realizuje:

Od roku 2009 projekt realizuje Aliancia Fair-play (AFP).

 

Webstránka projektu:

Datanest

 

Webstránka súvisiaceho projektu:

ZNasichDani.sk