Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Mestá, a.s.

29.12.2011

Keď im to vyhovuje, tvária sa ako verejný sektor, keď nie, zdôrazňujú svoj neverejný charakter – obchodné spoločnosti s majetkovou účasťou miest. Mestské firmy sú zvláštnou inštitúciou – poskytujú verejnoprospešné služby a zároveň pôsobia na voľnom trhu. Niekedy obstarávať musia, inokedy nie. Niekedy musia vyberať zamestnancov výberovým konaním, inokedy zasa nie. Všetko je závislé najmä od výšky podielu verejného sektora v nich. V zásade platí, že čím je podiel miest v týchto spoločnostiach vyšší, tým by aj ich konanie malo byť transparentnejšie.

 

Súvisiace články

Smer chce dať primátorom väčšiu moc

Pätica poslancov za Smer-SD pripravila návrh novely zákona o obecnom zriadení. Okrem iného ním chcú starostom a primátorom priznať väčšiu moc pri rozhodovaní o obecných organizáciách.