Newsletter | 1.10.2013

Publikácie a príručky

Miestne referendum o odvolaní starostu

Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) pripravilo príručku s radami o tom, ako vykonať miestne referendum o odvolaní starostu. Autormi príručky sú Vladimír Špánik a Ivan Rončák.

Čítať viac

Aktivity

Obštrukcie pri ohlasovaní zhromaždenia už aj v Banskej Bystrici

Po Michalovciach sa Banská Bystrica stala ďalším mestom, ktoré občanom robí problémy a obštrukcie pri výkone ich zhromažďovacieho práva. Mesto Banská Bystrica síce nespochybnilo samotné právo zvolávateľov zorganizovať v meste zhromaždenie, pokúsilo sa však zákonne sporným spôsobom dosiahnuť zmenu miesta zhromaždenia, hoci na to neexistovali relevantné dôvody. Zároveň sa mesto bez opory v zákone pokúsilo spoplatniť konanie zhromaždenia prostredníctvom miestnej dane za užívanie verejného priestranstva.

Čítať viac

Články a blogy

Vladimír Špánik a Ivan Rončák: Ako odvolať starostu v referende

Miestne referendum o odvolaní starostu je vždy o osobnej statočnosti obyvateľov obce, ktorí sa svojim občianskym postojom dokážu aj za cenu rizika nepochopenia a osobnej prehry angažovať za presadenie zmeny mimo volieb, zákonným spôsobom.

Čítať viac

Formuláre

Jednoduchá cesta k napísaniu žiadosti o sprístupnenie informácie

Dávame do pozornosti online formuláre, prostredníctvom ktorých môžete napísať žiadosti o informácie a adresovať ich vašej samospráve. Formuláre je možné vytlačiť, uložiť vo formáte PDF alebo ihneď prostredníctvom nášho webu odoslať emailom.

Čítať viac

Newsletter

Prihláste sa k odoberaniu našich informácií

Chcete byť informovaní o novom obsahu na webe projektu Právo na dobrú samosprávu? Prihláste sa k odoberaniu nášho newslettra.

Čítať viac