Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Newsletter | 15.3.2013

Formuláre pre infozákon

Elektronické formuláre pre žiadateľov o informácie

Chcete samosprávu požiadať o sprístupnenie informácií ale neviete, ako na to? Potrebujete sa odvolať proti rozhodnutiu samosprávy o nesprístupnení informácie alebo odvolať sa voči fiktívnemu rozhodnutiu? Pomôžeme vám – využite náš elektronický formulár pre napísanie žiadosti podľa infozákona alebo formuláre pre odvolanie.

Čítať viac

Aktivity

Spišské Podhradie robí obštrukcie pri uplatňovaní infozákona

Mesto Spišské Podhradie pristupuje obštrukčne k uplatňovaniu zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám. Hoci tento zákon v § 14 ods. 1 umožňuje fyzickým a právnickým osobám podať žiadosť o sprístupnenie informácií elektronickou poštou, mesto na žiadosť zaslanú e-mailom odmieta odpovedať s odôvodnením, že pri takejto žiadosti nie je možnosť identifikovať žiadateľa.

Čítať viac

Pozvánka na workshop: Právo na dobrú samosprávu nielen na Gemeri

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) v spolupráci so Združením občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) si Vás dovoľujú pozvať na workshop na tému Právo na dobrú samosprávu nielen na Gemeri, ktorý sa bude konať dňa 23. marca 2013 v Rožňave. Prihláste svoju účasť tu!

Čítať viac

infoLIST miest a obcí

Informácie o päťdesiatke najväčších miest

Adresu webu vašej samosprávy zrejme poznáte. Poznáte aj mailovú adresu, viete ako žiadať od samosprávy informácie? Aká je otvorenosť či hospodárnosť vašej samosprávy v porovnaní s tými ďalšími? Ako vaše mesto či obec obstaráva a ako zverejňuje informácie o zmluvách, objednávkach či faktúrach? Je vaša samospráva zapojená do projektu Odkaz pre starostu? Cieľom je postupne doplniť tieto a ďalšie informácie o všetkých mestách, mestských častiach Bratislavy a Košíc a všetkých obciach SR.

Čítať viac

Články a blogy

Ondrej Dostál: Vám neodpovieme. Ste len e-mail

Úrady začínajú delostreleckú prípravu na vykastrovanie zákona o slobodnom prístupe k informáciám. V médiách sa každú chvíľu objaví článok o tom, ako občania šikanujú úrady so svojimi infožiadosťami. Vláda sa v novembri uzniesla, že ministerstvo spravodlivosti má do marca 2014 pripraviť novelu infozákona, ktorá by riešila „problémy z aplikačnej praxe". Niektoré úrady však už dnes kastrujú infozákon vo vlastnej réžii. Napríklad ten mestský v Spišskom Podhradí. Zákon - nezákon.

Čítať viac

Newsletter

Prihláste sa k odoberaniu našich informácií

Chcete byť informovaní o novom obsahu na webe projektu Právo na dobrú samosprávu? Prihláste sa k odoberaniu nášho newslettra.

Čítať viac