Newsletter | 4.2.2014

Aktivity

Hodnotenie samosprávnych opatrení (HSO) za október - december 2013

Jedným z hodnotiteľov projektu Hodnotenie samosprávnych opatrení (HSO) je i analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KI) Dušan Sloboda. Pozrite si poradie hodnotených opatrení za obdobie október - december 2013, vrátane komentárov hodnotiteľov.

čítať viac

PAS: Rebríčky a kalkulačka daní z nehnuteľností 2014

Podľa Podnikateľskej aliacnie Slovenska (PAS) sa v roku 2014 priemerná úroveň sadzieb daní z nehnuteľností v 79 okresných mestách SR a mestských častiach Bratislavy oproti predchádzajúcemu roku zvýšila o nepatrných 0,48 %. Sadzby daní z nehnuteľností na rok 2014 upravilo len 15 miest, z ktorých 13 miest sadzby zvýšilo a dve mestá sadzby znížili.

čítať viac

Články a blogy

Dušan Sloboda: Ďalšie župné voľby bez žúp

Pochybná legitimita zvolených poslancov i predsedov krajov bude zvádzať k otázke, čo ďalej s takto nadizajnovanou samosprávou. Platí však, že bez realizácie municipalizácie by zrušenie krajov alebo zavedenie troch veľkých krajov vládou jednej strany znamenalo centralizáciu.

čítať viac

Ondrej Dostál: Záhorácke Kocúrkovo

Senická samospráva si robí srandu z vlastných občanov. Mestské zastupiteľstvo Senice sa dnes na návrh senického primátora Ľubomíra Parízeka chystá rozhodnúť o predaji mestského majetku, ktorý už bol predaný a Senica ho už teda nevlastní. Chystá sa ho predať pod cenu. A odôvodňuje to tým, že chce posilniť vplyv iného mesta, konkrétne Skalice. Kocúrkovo ako vyšité.

čítať viac

Formuláre

Jednoduchá cesta k napísaniu žiadosti o sprístupnenie informácie

Dávame do pozornosti online formuláre, prostredníctvom ktorých môžete napísať žiadosti o informácie a adresovať ich vašej samospráve. Formuláre je možné vytlačiť, uložiť vo formáte PDF alebo ihneď prostredníctvom nášho webu odoslať emailom.

čítať viac

Newsletter

Prihláste sa k odoberaniu našich informácií

Chcete byť informovaní o novom obsahu na webe projektu Právo na dobrú samosprávu? Prihláste sa k odoberaniu nášho newslettra.

čítať viac