Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Newsletter | 8.3.2013

O projekte

Právo na dobrú samosprávu

Cieľom projektu je prepojiť a informačne podporiť aktivity mimovládnych organizácií a lokálnych občianskych iniciatív zameraných na kontrolu samosprávy a uplatňovanie ľudských a občianskych práv vo vzťahu k  samospráve.

Čítať viac

Aktivity

Právo na dobrú samosprávu odštartovalo vo Vinodole

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) s finančnou podporou Úradu vlády SR realizuje projekt Právo na dobrú samosprávu, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom, ktorí sa aktívne zaoberajú uplatňovaním svojich práv vo vzťahu k samospráve.

Čítať viac

Aktivisti o práve na dobrú samosprávu a jej verejnej kontrole

Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) organizovalo počas prvého marcového víkendu v Lúčkach pri Kremnici seminár Verejná kontrola obecnej samosprávy. Súčasťou programu bol i workshop Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KI) pod názvom Právo na dobrú samosprávu.

Čítať viac

Pozvánka na workshop: Právo na dobrú samosprávu nielen na Gemeri

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) v spolupráci so Združením občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) si Vás dovoľujú pozvať na workshop na tému Právo na dobrú samosprávu nielen na Gemeri, ktorý sa bude konať dňa 23. marca 2013 v Rožňave. Prihláste svoju účasť tu!

Čítať viac

infoLIST miest a obcí

Začíname s informáciami o desiatke najväčších miest

Adresu webu vašej samosprávy zrejme poznáte. Poznáte aj mailovú adresu? Viete, ako žiadať od samosprávy informácie? Aká je otvorenosť či hospodárnosť vašej samosprávy v porovnaní s tými ďalšími? Ako vaše mesto či obec obstaráva a ako zverejňuje informácie o zmluvách, objednávkach či faktúrach? Je vaša samospráva zapojená do projektu Odkaz pre starostu? Cieľom je postupne doplniť tieto a ďalšie informácie o všetkých mestách, mestských častiach Bratislavy a Košíc a všetkých obciach SR. 

Čítať viac

Články a blogy

Ondrej Dostál: Samosprávy a infozákon

Zhruba o rok bude na Slovensku prebiehať pohnutá verejná diskusia, akým spôsobom zmeniť zákon o slobodnom prístupe k informáciám. Reálne hrozí, že na jej konci budeme svedkami dosiaľ najvážnejšieho oklieštenia práva občanov na informácie.

Čítať viac

Newsletter

Prihláste sa k odoberaniu našich informácií

Chcete byť informovaní o novom obsahu na webe projektu Právo na dobrú samosprávu? Prihláste sa k odoberaniu nášho newslettra.

Čítať viac