Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Obce ani štát plytvanie netrápi, trestať sa im nechce

13.10.2014

Keď Najvyšší kontrolný úrad nájde plytvanie, bojujú obce o stratené peniaze viac ako štát. Zďaleka to však nestačí. Plytvanie je obrovské, chuť trestať vinníkov malá. Je čas na nové pravidlá.

Pred časom Aliancia Fair-play upozornila na to, že ministerstvá miliónové úniky nájdené NKÚ netrápia. Posielala infožiadosti a pýtala sa, či za pochybenia niekto pykal. Nepykal. Nikto.

Plytvajú aj mestá a obce. Len v rokoch 2010-2012 objavili kontrolóri NKÚ v ich zmluvách a faktúrach diery za najmenej 350 tisíc eur. Desiatky ďalších nevedeli vyčísliť.