Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Otvorená samospráva

O projekte:

Hodnotenie Transparency International Slovensko (TIS) v rámci projektu Otvorená samospráva 2012 zobrazuje úroveň transparentnosti, obsah a množstvo poskytovaných informácií, kvalitu protikorupčných mechanizmov a otvorenosť v informovaní v 100 najväčších miestnych samosprávach Slovenska, pričom vychádza zo štyroch zdrojov dát:

  • kvality informovanosti cez webové stránky samospráv (váha 57%),
  • odpovedí samospráv zaslaných na základe žiadostí TIS podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám (váha 22,5%),
  • odpovedí samospráv zaslaných na základe neoficiálnych – súkromných žiadostí podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám (váha 17,5%),
  • informácie získane z databázy Úradu pre verejné obstarávanie (váha 3%).

 

Projekt realizuje:

Od roku 2010 projekt realizuje Transparency International Slovensko (TIS).

 

Webstránka projektu:

Otvorená samospráva - obce

Otvorená samospráva - župy

 

Widget projektu:

Hodnotenie otvorenosti samosprávy na príklade mesta Šaľa