Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Podporte hromadné pripomienky k infozákonu

Zákon o slobodnom prístupe k informáciám považujeme za jeden z najdôležitejších zákonov upravujúcich výkon občianskych práv a kontrolu orgánov štátu a samosprávy zo strany občanov.

 

Návrh novely, ktorý predložilo ministerstvo spravodlivosti do medzirezortného pripomienkového konania, považujeme za potrebné pripomienkovať a navrhnúť zmeny, ktoré posilnia právo občanov na informácie a zlepšia podmienky pre jeho uplatňovanie.

 

K návrhu novely infozákona sú aktuálne dve hromadné pripomienky, ktoré môžete podporiť aj Vy najneskôr počas utorka 10. októbra 2017, a to prostredníctvom portálu change|net.sk.

 

1. Hromadná pripomienka za lepší infozákon (Ondrej Dostál, Vladimír Špánik, Dušan Sloboda a ďalší) - podporte tu;

 

2. Hromadná pripomienka k novele zákona o slobodnom prístupe k informáciám  (Peter Wilfling, Juraj Rizman, Peter Kunder a ďalší) - podporte tu.

 

Ďakujeme!

Tagy: