Chybová správa

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor v require_once() (riadok 3066 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor v require_once() (riadok 113 z /storage/vhost/institute/web/samosprava.institute.sk/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Rebríčky a kalkulačka daní z nehnuteľností

O projekte:

Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) monitoruje vývoj daní z nehnuteľností v 79 okresných mestách SR a tiež v mestských častiach Bratislavy každoročne od roku 2004, kedy právomoc stanovovať ich výšku prešla ako súčasť decentralizačných procesov zo štátu na samosprávy.

 

Hlavným zámerom PAS pri tvorbe rebríčkov daní z nehnuteľností je informovať podnikateľov a širokú verejnosť o výške sadzieb daní v jednotlivých mestách a tým podporiť daňovú konkurenciu, ktorá bráni neúmernému zvyšovaniu daní na miestnej úrovni a zároveň vytvára tlak na efektívnejšie financovanie, využívanie a správu verejných statkov.

 

Stiahnite si:

2014

2013

 

Projekt realizuje:

Od roku 2004 projekt realizuje Podnikateľská aliancia Slovenska  (PAS).

 

Webstránka projektu:

Rebríčky a kalkulačka daní z nehnuteľností 2014

Rebríčky a kalkulačka daní z nehnuteľností 2013